Spirituális Marketing

Az arany középút

A teremtés 10 aranyszabálya

2017. január 13. 10:50 - Spirituális Marketing

little-1845957_960_720.jpgSzerencsés vagyok, mert megáldott az élet egyfajta gyermeki ártatlansággal. Hiszem, hogy ezt a fajta ártatlanságot kell visszacsempészni felnőtt életünkbe is csak a gyermeki állapothoz képest tudással és bölcsességgel felvértezve.

Az élet egy játék, egy alkotás, egy felfedezés. Régóta foglalkoztat, hogy hogyan kell teremteni és az elmúlt években belső megérzések és kívülről jövő tudás, tapasztalatok alapján meg is érkezett hozzám az a bölcsesség, ami a teremtés aranyszabályaira vonatkozik.

Pszichológusként akár spirituális, akár kifejezetten világi életet élő személy fordul hozzám, abban segítem a hozzám fordulókat, hogy eltegye az akadályokat a saját teremtése, a saját jólléte elől. Sokszor azt tapasztalom, hogy sokat hallunk a teremtésről: „teremts jobb életet, bőséget”, a hogyanban és annak konkrét megvalósításában azonban sokan elakadnak.

Amikor teremtesz valami számodra fontos álmot vajon betartod e a teremtés főbb alapszabályait? Bizonyos aranyszabályok áthágásával sajnos nem jön létre a teremtés. Ahhoz hasonlatos ez, mintha egy nem megfelelő kulcssal szeretnék bemenni egy ajtón. Ahhoz, hogy a kulcs passzoljon a zárba pontosan olyan bevágásokkal kell rendelkezzen, mint maga a zár. Ezzel a rövid összefoglalóval szeretnénk támogatni abban, hogy teremtésed teljes legyen és álmaid a valóságban is megjelenjenek.

1.Nem azt teremted, amit szeretnél, hanem ami vagy.

Ha azt teremtenénk, amire vágyunk, akkor már mindannyian az álmaink életét élnénk. Az ok, amiért nem ezt tesszük, a tudatalattinkban keresendő. Ezért van hatalmas szükségünk a fejlődéshez önismeretre, a hozott transzgenerációs és egyéb elakadást okozó mintázataink feloldására. Az önkorlátozó hiedelmeink elengedésével, traumák feldolgozásával egyre inkább képessé válunk tudattalanunkat a tudatos teremtés szolgálatába állítani.

2.Hozdd ide.

A teremtés egyik kulcs szabálya, hogy képzeld el a vágyaid itt és most. Bármi is legyen az, hozd ide. A jelen pillanaton kívül nem létezik más, ezért még ha a vágyad a jövőre is vonatkozik, itt a jelenben kell vizualizálnod, képet alkotnod róla, hogy valóban képes legyél rá. Ugye milyen szép a magyar nyelvünk? Mintha felvennél egy ruhát, bújj bele a vágyaidba itt és most.

3.Érezd át.

Vágyaink megvalósításában az érzések kulcs fontosságúak. Bármire is vágysz, érezd át teljes lényeddel, annak minden jó érzésével együtt. Kapcsold be a különböző érzékeidet (szaglás, tapintás, íz érzékelés stb.), hogy még színesebb és elmélyültebb legyen az érzés. Keress olyan belső vagy külső képeket, amik a legintenzívebb érzéseket váltják ki. Például kitehetsz a faladra egy képsorozatot, amik bizonyos vágyott érzéseket váltanak ki, így valahányszor rájuk pillantasz, elöntenek ezen pozitív érzések.

4.Tudd, hogy már megtörtént.

A teremtés során alapvető jelentőséggel bír, hogy minden, amit elképzelsz már megtörtént legyen. Ha például egy csodálatos utazásra vágysz, akkor képzeld el, hogy már ott vagy a helyszínen, boldog és hálás vagy, amiért azt tapasztalhatod, amire vágytál. Ne vetítsd ki álmaidat a jövő felé, hiszen azzal a távolságot is teremted közted és a vágyad között, hanem gondolj egy éppen megvalósult álomra, annak minden érzésére és a megvalósulás miatt érzett hálára.

5. Az érzést teremtsd ne a konkrét dolgot.

Előfordul, hogy valami annyira megtetszik a külvilágunkban, hogy elkezdünk ragaszkodni a formához, legyen az egy tárgy, egy személy vagy egy helyszín stb.. Ha például meg akarok venni egy házat, amire rengeteg jelentkező van, akkor nem célszerű azt erősítenem magamban, hogy én minden áron azt a házat szeretném. Ugyanúgy érvényes ez egy konkrét személy vagy akár egy munkahely bevonzásánál. El kell fogadnunk, hogy mások is rendelkeznek szabad akaratukkal és tiszteletben kell tartanunk a döntéseiket. Mivel azonban az univerzumban végtelen lehetőségünk van, nem kell attól tartanunk, hogy nem teljesülhet, amit szeretnénk. Ha például álmaid munkahelyére szeretnél bejutni és erre te láttál egy konkrét példát, tudatosítsd magadban annak elemeit, értékeit és azon értékek megvalósulását teremtsd, érezd át. Ha például férfiként találkoztál álmaid nőjével, ne azt teremtsd, hogy ő számodra igent mond, hiszen ezt a szabadságot meg kell hagyjuk a másiknak. Tudatosítsd, hogy mik azon tulajdonságok, amiknek a megtapasztalására vágysz, és éld át, hogy ez a minőségű szeretet kapcsolat már a mindennapjaid részeként jelen van. Ezáltal kiküszöbölöd, hogy hiányállapotot élj meg, ami csak további hiányt teremt az életedben.

6. A könnyedségből teremts. A teremtés egy játék.

Amikor gyermekek voltunk még ismertük ezt a minőséget: játszi könnyedséggel alkottunk, akár pár falevélből meg néhány botból egy épületet. Tudtunk felfedezők lenni, rácsodálkozni az élet piciny apró csodáira. Ez az állapot a természetünk része. Gátjaink hiányában ma is mindannyian könnyedségben, játékosan élnénk. Az életünk során sokszor kerülünk sokféle szerepbe és azt gondolom, ha tudunk humorral, könnyedséggel, egy játékként tekinti életünkre, akár még a nehéz pillanatokra is, akkor kapcsolódunk valódi természetünkhöz. Amikor teremtünk is egy alapszabály, hogy csak könnyed, örömteli, szívmelengető, laza érzésekből teremtsünk. Ha befeszülnénk, hiányt és frusztrációt kezdünk érezni magunkban, felejtsük el egy időre a teremtést, és inkább foglalkozzunk azzal, hogy visszakerüljünk újra középpontunkba. Csak akkor teremtsünk, ha lazán, könnyedén, játékosan állunk az életünkhöz és meglátjuk, hogy ennek is meg lesz az eredménye, nem csak a jövőben, hanem már a pillanatban is fantasztikusan érezzük magunkat.

7. Másoknak ne árts.

Lehetnek nagy céljaink, de ha azokhoz a célokhoz a másokon való átgázolás szükségeltetik, akkor igencsak meg kell kérdőjeleznünk, hogy helyes e az a cél egyáltalán, amit kitűztünk magunk elé. Ahogyan a Felhőatlasz c. könyvben, filmben szerepelt: „Az életünk nem csupán a miénk. Az anyaméhtől a sírig kötődünk másokhoz-a múltban és a jelenben. És minden bűntettel vagy kedves gesztussal a jövőnkhöz járulunk hozzá.” A teremtés esetén is fennáll az az elv, hogy ha jót nem tudunk teremteni, legalább ne romboljunk. Ezt érdemes szem előtt tartani.

8. Légy türelmes.

A türelem rózsát terem, a nagyamamám gyakran mondta gyerekkoromban ezt a bölcs mondatot. Ami csak annyit jelent, hogy ha hajlandóak vagyunk várni, időt adni álmaink megvalósulásának, akkor az idővel eljön hozzánk, annak minden szépségével, csodájával együtt. Olyan ez, mint mikor leadjuk a rendelést egy ételszállító cégnek, majd utána meg kell várjuk, hogy kiszállítsák azt. Hiába akarunk most enni az étel még nincs ott az asztalunkon. Lehetünk emiatt dühösek és frusztráltak vagy választhatjuk azt, hogy örömmel rákészülünk, hogy hamarosan az asztalunkra kerül a finom gőzölgő étel és milyen jóízűen fogunk lakomázni belőle.

9. Az elvetett magot locsold.

Egy teremtés nem teremtés mondhatnánk. Ez így persze ebben a formában nem igaz, mert vannak olyan erős tudatállapotok, amikor egy egyszeri alkalommal történő teremtés megjelenik az életünkben.  Azonban az esetek többségében ahogy az izmainkat sem tudjuk egy alkalommal megedzeni, úgy a teremtésünkhöz is érdemes vissza-vissza térni tudatosan, figyelmünket, szeretetünket, örömünket fordítani felé újra és újra. Minél kitartóbban locsoljuk elvetett magjainkat, annál gyorsabban, szebben szárba szökkennek és virágokká alakulnak.

10. Vedd észre, amikor épp megsemmísítenéd a teremtésed. Védd meg az elültetett magokat.

Gondolattal, érzéssel, szóval, tettel teremtünk. Ha elkezdünk teremteni egy vágyat, hogy például egy piros Ferrarink van, de közben barátainknak arról beszélünk nagy szerényen, hogy á nekünk egy Lada Samara is elég lenne, csak legyen már egy autónk, akkor épp láthatatlanul, de kihúzzuk a földből az elültetett magokat és újabbakat ültetünk öntudatlanul. Ahhoz, hogy az elültetett magjainkra vigyázni tudjunk, szükségünk van nagyfokú éberségre és tudatosságra, hogy észre vegyük, amikor vágyainkat aláásnánk éppen aktuális gondolatainkkal, érzéseinkkel, szavainkkal vagy tetteinkkel. Állítsuk meg ilyenkor magunkban ezt a folyamatot és térjünk vissza a könnyed teremtéshez. Ne változtassuk meg folyamatosan a teremtésünket, mert akkor könnyen előfordulhat, hogy két szék között a pad alá esünk, és a vágyak között ugrálva végül egyik vágyunk sem valósul meg. Ültessünk el fontos magokat és aztán öntözzük azokat lelkiismeretesen és készülhetünk a csodákra.

 Rév Szilvia

komment

A bejegyzés trackback címe:

https://spiritualismarketing.blog.hu/api/trackback/id/tr1312116379

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása